Anasayfa / Güzellik / Etkileyici Bakışlar İçin Doğru Göz Makyajı

Etkileyici Bakışlar İçin Doğru Göz Makyajı

Bir kadının doğru makyaj yaparak, sevgilisine, eşine ve arkadaşlarına kendinizi hayran bırakabilimeniz mümkündür. Çünkü bir kadına bakış atıldığında, ilk olarak göz teması sağlanır, gözleri ön plana çıkan hanımlar daha fazla ilgi çekerler.

Doğru bir makyaj uygulaması yapmış ise karşıdakinin hayran kalması sağlanır.

Peki baştan çıkaran ve etkili olan göz makyajının nasıl yapılacağı ile ilgili sizlere en etkili tüyoları verelim.

Renk Tercihi ve Ten Renginiz

En vazgeçilmez göz makyajı rengimiz siyah olmalıdır. Genel olarak bu renk üzerinden makyajlarımızı yapmalıyız. Göz kalemi ve maskara siyah tonlarda olmalı veya yakın tonlarda olmalıdır. Siyah göz kaleminden vazgeçmeden, gözümüzün altına ve üstüne hafif dokunuşlar ile kalemi çekiyoruz. Eyelinerı siyah tonda seçin ve uygulamaya koyulun. Hafif bir kat siyah veya koyu renk farı sürünüz, en son güzel bir şekilde siyah rimeli uygulayın. Soğuk veya sıcak tonları olduğu için, ten renginize uygun bir biçimde tercih edebilirsiniz.

Makyaj paletinizi dikkatli bir şekilde inceleyin. Ten renginizi düşünün ve size hangi renk ten’inize uyabilecek bunu düşünün. Yeşil tonları mı? gri tonları mı? kahve tonları mı? yoksa bunlar değilde soğuk tonlar mı teninize uyuyor. Soğuk tonların mavi bazlı renk çeşitleri olduğunu unutmayın. Mavi, mor, pembe gibi renkler soğuk renkler olarak bilinir. Sıcak renkler ise sarı bazlı renk tonlarıdır. Sıcak renk tonlarına örnek olarak; yeşil, turuncu ve sarı’yı verebiliriz.

Maskara kullanırken mutlaka kahverengi, lacivert veya siyah tonlarda olmasına özen gösterin. Göz altı matlaştırma ya yarayan ürünler varsa kullanılmasını tavsiye ediyorum. Krem ürünlerini tercih ederek, kremin birikmesi ile cildinizi daha güzel göstereceğini unutmayın. Hem cildiniz korunacak hemde güzelliğinize güzellik katacaktır. Pudra yada göz altı ürünü makyajdan önce kullanarak “yorgun” görünümünü kapatabilirsiniz.

En önemli şey kendinizi bilmenizdir. Ten renginizi, cildinizi ve giyeceğiniz elbiseleri dikkate alarak, daha çok siyah ağırlıklı göz makyajı yaparak etkileyici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Hakkında - Yeliz Korel

Ben Yeliz, İstanbul teknik üniversitesi moda tasarımı bölümünü bitirdim. Bitirdiğim bölümdende tahmin edebileceğiniz gibi modayı çok seviyorum. Bu nedenle beğendiğim herşeyi sizlerle paylaşıyorum.

Öneriyoruz

Sağlıklı Beslenme & Yağ Yakma

Bayanlar beslenme konusuna biraz daha dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle hamur işi, karbonhidrat deposu olan besinlerin, ...

4 Yorumlar

  1. Aşağı yukarı benim yaptığım tarzdan bahsettiniz. Gözler ihtişam açısından önemli olduğu için, kıyafet tercihini yaptıktan sonra göz makyajına ayrı bir önem vermek gerekiyor. Bana faydası olan bir yazı oldu, eksik kaldığım noktaları düzeltme şansı yakaladım.

  2. Kadınlar, lütfen bu tür makyajları yaparken şeyini çıkarmayın! Etkileyici olacağım derken, ucubeye dönüyorsunuz. Bilginize…

  3. Kadınlar makyaj olmayınca daha güzel olduğunu düşünüyorum. Bu benim görüşüm yinede her türlü fikre saygım var 🙂 Ben pek makyaj yapmam, soft bir güzelliğimin olduğunu söylerler.

  4. Makyajda en önemli bölge gözler göz makyajı düzgün ve uyumlu olmaz ise çok kötü bir görünüm oluyor gün içinde bir çok örneğini görüyorum. Yararlı bilgiler için teşekürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir