Anasayfa / Kadınca / Hamilelik Kiloları Nasıl Verilir

Hamilelik Kiloları Nasıl Verilir

Hamilelik sırasında bayanların hızlı bir şekilde kilo aldıkları gözlemlenir. Her bayan hamilelik döneminde yaklaşık 15-25 arası fazla kilo almaktadır. Bayanlar bu dönemde çılgınlarda yemek yiyip, doğumdan sonra ise aldığı kiloları vermek için ciddi diyetlere girmektedir.

Hamile bir kadının yemek yeme istediğinin artması, canının çok şey istemesi normaldir. Kadın kendini dizginlemek yerine çok aşırıya kaçmamak şartıyla yemek yiyebilir. Dikkat etmeniz gereken şey ise, besleyici, sağlıklı ve bu dönemde size fayda sağlayacak çeşitleri tüketmeniz olacaktır. Hamilelik döneminde alınan kilolar, hamilelik sonrasında karın bölgesinde toplanır. Bu nedenle karın bölgesinde oluşan yağlar, kötü bir görünüme neden olur.

Hafif egzersiz programlarıyla, düzenli çalışmalar yapılarak karın bölgesindeki yağları eriterek, kilolarımızdan kurtulmamız mümkün. Egzersiz programı oluşturalım ve bu programımızı 30 gün, günde 30 dakika çalışacak şekilde ayarlayalım.

Kendinizi çok zorlamadan, hafif mekik hareketleri, pilates topu temin edebilirseniz pilates topu ile karın hareketleri yapmak, karın bölgesindeki yağları yakmak için idealdir. Spor kısmını yaptığınızı farz edelim şimdi sıra geldi diyet’e.

Diyet hamilelik sonrası alınan fazla kilolardan kurtulmak için en ideal yöntemlerden bir tanesidir. Diyet diyince aç kalmak kelimesi aklınıza gelmesin. Yemek yiyeceksiniz ama dengeli yiyeceksiniz. Karbonhidrat içeren börek tarzı, ekmek tarzı, makarna vs.. gibi besinlerden uzak durmalısınız. Size ufak bir taktik verelim ve sizi hem tok tutacak hemde kilo almanızı önleyecek besinleri listeleyelim.

Kahvaltı Yaparken…

Kahvaltı yaparken sizi tok tutacak besinler tüketmenizde fayda var. Bunların başında haşlanmış yumurta geliyor.. Haşlanmış yumurta protein deposudur ve kişiyi tok tutar. Kahvaltıda mutlaka beyaz ekmek kullanımını bitirin, yerine kepekli ekmek bir kaç dilim kullanabilirsiniz.

Kahvaltıda daha fazla yemeğe çalışın.. Öğlen azaltın.. Akşam ise çok çok az yiyin. Özellikle öğlen ve akşam öğünlerinde mutlaka yeşillik tüketimine dikkat edin. Yemek yediğiniz esnada ara ara su tüketimi yapın ve doygunluk hissine ulaşın.

Tüketeceğiniz yeşillikler ve su sayesinde bağırsaklarınız daha iyi çalışacaktır. Sindirim daha sağlıklı olacaktır. Yağsız yemek yemekten uzak durun… Yağsız yemek tüketimi sindirim için sorun yaşatacaktır. Belirli miktarda yemeklerde zeytinyağı veya tereyağı kullanabilirsiniz. Ay çiçek yağını pek tavsiye etmem.

Bu tarz pratik yöntemleri kullanarak, egzersizlerinizi eksiksiz yaptığınız taktirde fazla kilolarınızdan kurtulmuş olacaksınız.

Hakkında - Yeliz Korel

Ben Yeliz, İstanbul teknik üniversitesi moda tasarımı bölümünü bitirdim. Bitirdiğim bölümdende tahmin edebileceğiniz gibi modayı çok seviyorum. Bu nedenle beğendiğim herşeyi sizlerle paylaşıyorum.

Öneriyoruz

Anneler Günü Hediye Fikirleri

Bugün güzel bir şeye vesile olmak için uğraşmak istiyorum ve işin gerçeği heyecanlandığımı söylemek isterim. ...

2 Yorumlar

  1. Yeliz hanım bu pratik bilgiler ışığında bende 2’inci kızımızı doğurdum, doğum sonrası oluşan kilolardan kurtulmak için deneyeceğim yöntemler bunlar. Allah herkese hayırlı kız çocuğu da nasip etsin Amin.

  2. Ekmek çok ciddi sorun. Biliyorum ekmekten kilo alıyoruz ama ekmeksizde doyamıyoruz 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir