Anasayfa / Güzellik / Hızlı Saç Uzatma Kürü

Hızlı Saç Uzatma Kürü

Saç dökülmesi ve uzamasının yavaşlaması bir sağlık sorunu olarak görülse de , bunun önüne geçilebilir. Bunun için sizlere bugün hızlı saç uzatma kürü tarifini vereceğim.

2 farklı tarifden bir tanesi hint yağı tarifi bir diğer ise sinemaki kürü tarifi olacak. Bu anlatacaklarımızı eksiksiz bir şekilde uygulayarak güzel sonuçlar elde edebileceğinizi unutmayın. Hemen başlayalım notlarınızı almayı unutmayın.

Hint Yağı Tarifi

Gerekli malzemeler;

  • 2 Çorba kaşığı hint yağı
  • 1 Adet yumurta sarısı
  • 1 Yemek kaşığı bal

HAZIRLANIŞI..

Elinizde olan malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırın, karışım homojen bir hal alınca saç köklerinize masaj halinde uygulayın. Ardından saç uçlarına yedirmeye başlayın, saçınızın tamamında karışım olunca bir duş bonesi ile başınızı 3 saat kadar bekletin ve ardından ılık bir su ile yıkayın. Haftada iki defa bu karışımı uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

Sinameki Kürü

Gerekli malzemeler;

  • 1 Paket Sinameki
  • Tatlı badem yağı
  • Bemiks ampül

Not: bu saydığım malzemeler çok karışık olabilir fakat eczane ve aktarlarda kolaylıkla ve ucuza bulabileceğiniz malzemelerdir.

HAZIRLANIŞI..

1 tutam sinamekiyi yarım çay bardağı suda fokurana kadar kaynatın ardından hafif soğuyunca süzün ve suyuna badem yağnın kapağı ile 1 kapak yağ koyun . Sonra içine 1 bemiks ampulü koyun ve karışımınız hazır. Ardından saç diplerinize sürün imkanınız varsa 4 yoksa 2 saat kadar bekleyin. Bu karışımı 2 haftada bir uygulayın farkı göreceksiniz…

Bu şekilde saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmanız mümkün olmaktadır. Dediklerimizi eksiksiz ve titiz bir biçimde uygulayarak olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Hakkında - Yeliz Korel

Ben Yeliz, İstanbul teknik üniversitesi moda tasarımı bölümünü bitirdim. Bitirdiğim bölümdende tahmin edebileceğiniz gibi modayı çok seviyorum. Bu nedenle beğendiğim herşeyi sizlerle paylaşıyorum.

Öneriyoruz

Sağlıklı Beslenme & Yağ Yakma

Bayanlar beslenme konusuna biraz daha dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle hamur işi, karbonhidrat deposu olan besinlerin, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir