Anasayfa / Kadınca / Jartiyer Nedir? Nasıl Giyilir?

Jartiyer Nedir? Nasıl Giyilir?

Neredeyse tüm hanımlar jartiyerin ne olduğunu bilir ama iş teknik kısıma, hijyen ve sağlık konusuna geldiğinde bilinmeyen çok şey var. Daha teknik bilgiler edinmeniz açısından, giydiğiniz jartiyeri tam olarak anlamanız için bu yazıyı hazırladık. Özel anlarda, eşiniz veya sevgiliniz için giyilen jartiyer hakkında bilgiler vereceğiz.

Jartiyer nedir: Jartiyer, tül çorapları dizin üstünde tutmaya yarayan lastikli bağdır. Jartiyer iki temel parçadan oluşur, ilki çorap, diğeri ise üst parçasıdır. Günümüzde çok sık kullanılan bu çoraplar, eşi veya sevgilisine güzel anlar yaşatmak isteyen kadınların daha şehvetli bir görünüm elde etmesini sağlar.

Jartiyer Nasıl Giyilir?

Jartiyer nasıl giyileceğini sizlere 5 aşamada, görsel bir şekilde anlatacağız. Giymek gerçekten de çok kolay, ama dikkat etmeniz gereken yerler var o nedenle sonuna kadar incelemenizi öneririm.

Aşama 1: Jartiyer kemerini takın, kemeri belinizin etrafına sarın. Belinize oturmalıdır. Kancaları tokalara kaydırarak arkadan tutturun. Sizin için en rahat olan toka sırasını seçin.Bu adım temel olarak sütyen takmak gibidir. Arka tarafa takmakta zorlanıyorsanız, ön tarafa sıkıştırın ve öne doğru hareket ettirin.

Aşama 2: Jartiyer çorabınızı giyin, üst tarafa doğru çekin ve askıları ayarlamaya başlayalım. Kayışlarınızın biraz farklı uzunluklarda olmasını isteyeceksiniz. Arkada olanlar en uzun olmalıdır. Yanlardaki kayışlar bir inç daha kısa, önden olanları sırttan iki santim daha kısa olmalı ve hepsi daha kolay kıvrılmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca oturduğunuzda da yardımcı olur.

Aşama 3: Şimdi askının ucunda bulunan tokaları, jartiyer çorabınızı üst tarafa doğru yavaşça çekerek dikkatli bir şekilde bağlayın. Ürüne zarar vermemek için dikkatli olun.

Aşama 4: Şimdi ise jartiyer askısında bulunan ayarlama bölümünden, çorabınızı üst tarafa doğru çekerek ayarlayın. Çokta sıkı olmamasına özen gösterin. Çorabınızın doğru yükseklikle olduğundan emin olun. Buna ek olarak, muhtemelen gün boyunca tekrar ayarlamanız gerekecek. Bunu yapmanın kolay bir yolu, banyodayken onları kontrol etmektir.

Aşama 5: İç çamaşırı görüldüğü gibi üst kısıma giyerek, gün içinde tovalet ihtiyaçlarınızı daha pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz. Askının altına giymeniz durumunda, uzun süreli kullanımlarda size zahmet verecektir. İsterseniz iç çamaşırı giymeye de bilirsiniz bu sizin tercihinize kalmış. Nasıl rahat edecekseniz o şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

Hakkında - Yeliz Korel

Ben Yeliz, İstanbul teknik üniversitesi moda tasarımı bölümünü bitirdim. Bitirdiğim bölümdende tahmin edebileceğiniz gibi modayı çok seviyorum. Bu nedenle beğendiğim herşeyi sizlerle paylaşıyorum.

Öneriyoruz

Anneler Günü Hediye Fikirleri

Bugün güzel bir şeye vesile olmak için uğraşmak istiyorum ve işin gerçeği heyecanlandığımı söylemek isterim. ...

5 Yorumlar

  1. jartiyer kafamızda öyle bir yer etmiş ki ismi bile geçince sizin de kafanızdan geçtiği gibi 🙂 eli kırbaçlı seksi kadın aklımıza geliyor halbuki olay tamamen sağlık üzerine yada kolaylık üzerine icat edilmiş külotlu çoraptan daha kolay wc ihityacı için mesela yada sağlık açısından varisi olanların tercih ettiği gibi.

  2. Jartiyer nedir ve jartiyer çorabının, kemerinin nasıl giyileceği ile ilgili işe yarar bir yazı olmuş. Özel günümde eşim için bende kullanıyorum. Aslında sanıldığının aksine çok daha rahat, sadece külot’u giyerken askının üstüne giyerseniz wc ihtiyaçlarınızı karşılarken zorluk çekmezsiniz. İç çamaşırı giymeden de ev ortamında rahatlıkla kullanılabilir. Bu sizin keyfinize kalmış bir durum.

    • Rica ederim ebru faydalı olabilmişsem ne mutlu bana. Askının üstüne külotu giyerek daha rahat edilebilir aynen.. Jartiyer nasıl giyilir konumuzun faydalı olduğuna sevindim.

  3. Jartiyeri giymek konusunda çok yardımcı bir anlatım olmuş. Özellikle görsel olarak konuyu ele aldığınız için uygulaması daha basit oluyor. En azından giyerken dikkat edebileceğimiz konuları öğrenmiş olduk. Arada bende kullanıyorum çok kolay kullanımlı ve işimi kolaylaştırıyor. Teşekkür ederim yeliz eline sağlık, faydası oldu.

  4. Jartiyerin nasıl giyileceği ile ilgili resimli anlatım gerçekten faydalı olmuş. En azından aşamalar halinde incelediğimiz, hiç bilmeyen birisi bile uygulayarak jartiyer giyebilir. Bu nedenle bu tarz bilgilendirici yazıların çoğalması lazım. Zaten uzun zamandır sitenizi beğenerek takip eden birisi olarak, canım yelizime teşekkür ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir