Anasayfa / Güzellik / Makyaj Malzemeleri ve Kadınlar

Makyaj Malzemeleri ve Kadınlar

İlk olarak hepinize iyi günler diliyorum. Biz bazı kadınlar niçin bu kadar makyaja düşkünüz, niçin tonlarca parayı makyaja yatırıyoruz merak ediyorsunuz dimi baylar bayanlar o zaman hemen başlıyorum. Makyaj uzun süredir var olan, kadınların vazgeçemediği (son zamanlarda yabancı ülkelerde kısıtlı sayıda erkeğinde yaptığı) bir kişisel bakımdır. Bakım diyorum çünkü bana göre makyaj bir bakımdır , bu demek değil ki makyaj yapmayan kadın bakımsızdır, tabi ki alakası yok, makyajı seven var sevmeyen var lâkin uğraş gerektiren ve kişinin kendine bir şeyler katması, bir şekilde kendine bakmasından dolayı bakım diye nitelendirmek isterim.

Biz makyaj yapmaktan bildiğin zevk alıyoruz çünkü ilk olarak bizi daha genç, daha güzel, daha olgun veya daha bakımlı gösterdiği için egomuz tatmin oluyor ve bizde bu durumdan çok memnunuz doğal olarak. İkinci madde olarak rengarenk rujlar, farlar hangimizin hoşuna gitmez ki! Eminim çoğumuz kullanmayacağımızı bildiğimiz halde sırf rengi hoşuna gittiği için ruj vb. makyaj ürünü almışızdır (en azından ben yaptım).

Üçüncü madde olarak kendimize olmasa bile başkasına makyaj yapmayı sevenlerimiz var, bu yüzden bunu meslek haline getirenler var ki bana kalırsa el üstünde tutulası bir meslek çünkü göründüğünden daha zordur makyaj yapmak. Bir kere o eyelineri kusursuz çekmek resmen sanat eseri kıvamında.

Tabi eğer çekilemezse ondan sonraki oluşan sinir krizini sadece bizler biliriz hanımlar. İyisiyle kötüsüyle bence kadını kadın yapan makyajdır. Daha asil, daha alımlı ve daha çekici yapanda makyajdır. Uzun lafın kısası çoğunlukla kadınların vazgeçilmezi, hayatının bir parçasıdır makyaj. En azından bir rimel bir ruj veya bir kalem çekeriz öyle değil mi? Çünkü kendimizi daha iyi hissederiz. O zaman ne diyoruz makyaj iyi ki varsın…

Hakkında - Yeliz Korel

Ben Yeliz, İstanbul teknik üniversitesi moda tasarımı bölümünü bitirdim. Bitirdiğim bölümdende tahmin edebileceğiniz gibi modayı çok seviyorum. Bu nedenle beğendiğim herşeyi sizlerle paylaşıyorum.

Öneriyoruz

Sağlıklı Beslenme & Yağ Yakma

Bayanlar beslenme konusuna biraz daha dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle hamur işi, karbonhidrat deposu olan besinlerin, ...

Bir Yorum

  1. kadınları daha güzel gösteriyor ama bazıları öyle bir yapıyor ki yapmamış halini görünce sanki kandırıldığımı düşünüyorum bilmem yanlışmı öyle çok fazlaya kaçmadan yapılan makyaj iyidir bence.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir