Anasayfa / Güzellik / Sağlıklı Beslenme & Yağ Yakma

Sağlıklı Beslenme & Yağ Yakma

Bayanlar beslenme konusuna biraz daha dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle hamur işi, karbonhidrat deposu olan besinlerin, yağlı yiyeceklerin tüketilmesi hanımlarda kilo olarak geri dönüşüm sağlıyor. Hele ki spor hayatınız çok az denilecek seviyelerde ise bu yağlar git gide çoğalır.

Bugün sizler için sağlıklı beslenme methodlarını ve yağ yakmak için ne gibi yöntemler kullanabileceğinizi sizlere anlatacağız. Detaylara takılmak yerine, işin pratik kısımlarını ve yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Yemeklerde Yağ Kullanımı

Yemeklerde yağ kullanırken ayçiçek yağı, margarin yağı gibi yağlardan uzak durmanızı öneriyoruz. Bunun yerine çok daha sağlıklı ve faydalı olan tereyağı ve zeytin yağını kullanmanızı şiddetle öneriyorum.

Yağsız Yemeklerden Uzak Durun!

Yemeklerde yağ tüketimi yapmamak çok sorunlar yaşatır. Bilinenin aksine eğer yağ kullanımı az seviyede olursa bağırsaklarda sorunlar yaşayabilirsiniz ve doğal olarak hastalıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle yemeklerde genel olarak zeytin yağı ve tereyağı gibi sağlıklı yağları tercih etmelisiniz.

Su Tüketimini Arttırın!

Gün içi ve yemek aralarında mutlaka su tüketimini arttırmalısınız. Daha iyi bir sindirim ve yediklerinizin daha iyi yakılması için bol bol su tüketimi yapmalısınız. Unutmayın ki su tüketimi size çabuk doygunluk hissi verecektir. Eğer çeşme suyu içiyorsanız ve sizi rahatsız ediyorsa mutlaka şekerpınar gibi, çok lezzetli hazır kar suyundan yapılmış suları tercih edebilirsiniz.

Bol Bol Meyve Tüketimi

Meyve tüketimini arttırarak açlık hissinizi azaltabilirsiniz ve bu sayede zayıflayabilirsiniz. Çeşitli meyveleri tüketerek, doygunluk hissine ulaşabilirsiniz.

Beyazları ve Karbonhidratı Azaltın!

Kilo almanızın en büyük nedenlerinden bir tanesi karbonhidrat tüketiminden kaynaklanıyor. Hamurlu yiyecekleri azaltmanız sizin için iyi olacaktır. Pastalar, kekler, börekler, çörekler, markarna, ekmek vs.. bunlar size kilo olarak geri dönüyor o nedenle bunları azaltınız. Şeker, tuz kullanımını azaltarak su tüketimini arttırmanız vücudunuzun sağlığı için önemlidir.

Yağ Yakmak için Method

Yağlarınızı yakmak, daha fit bir görüntü elde etmek için öncelikli olarak sabahları spor alışkanlığını edinmeniz gerekir. Daha sonra yemeklerinizde mutlaka tereyağı, zeytinyağı kullanın, bol bol su tüketimi yapın ve özellikle her yemekte yeşillik (maydanoz, tere, roka, marul vs.) tüketimi yapınız. Yeşillik, su ve tereyağı-zeytinyağı kullanımı ile bağırsaklarınız daha hızlı çalışacak, sindirim daha iyi olacak ve sonucunda yediklerinizi daha çabuk sinirip, yakacaksınız.

Hakkında - Yeliz Korel

Ben Yeliz, İstanbul teknik üniversitesi moda tasarımı bölümünü bitirdim. Bitirdiğim bölümdende tahmin edebileceğiniz gibi modayı çok seviyorum. Bu nedenle beğendiğim herşeyi sizlerle paylaşıyorum.

Öneriyoruz

Güzel Makyajın Püf Noktaları

Makyaj, özellikle genç kızların yapmadan dışarı çıkmadığı bir hazırlık sürecidir. Bir bakıma güzelleşme süreci olarak ...

9 Yorumlar

 1. tartıya çıktıktan sonra laptop başına oturup bu makaleyi görmem ilahi bir işaret midir acaba? 😀 Gerçektende sağlıklı beslenmek için bu maddelere önem verip tatbik etmek şart.

 2. Mükemmel bir çalışma çok teşekkürler kendi sitem içinde bana gayet güzel fikirler verdi bunları uygulamak için kafam şimdiden birşeyler oluştu.

 3. Sağlıklı beslendikten sonra zaten fazla yağ olmayacağı için sanırım daha fit bir vücudumuz olabilir. Yağ yakma konusu da fazla kilosu olanlar için ideal bir çözümdür.

 4. Yağ yakma konusunda ciddi problemim var. Şimdiye kadar birçok yol denedim ama bunları hiç yapmamıştım. Bakalım uğraşıcam yeniden teşekkürler.

  • Ben teşekkür ederim Halenur.. Uygulayın ve olumlu sonucu en kısa zamanda gözlemleyin. Sabırla dediklerimizi yaptığınıza emin olun.

 5. Mutlaka bunu kız arkadaşıma atacağım onun için önemli bu makale tam ona göre olmuş. En azından zayıflaması için bu yöntemleri kullanması lazım. Biliyorsunuz ki sağlık herşeyden önemlidir.

 6. Gamze Güldoğdu

  Olmuyor olmuyor bir türlü kilo veremiyorum. tutamıyorum ki boğazımı… walla can boğazdan gidecek sonunda…Nasıl yapacağız bilmiyorum, diyet işleri de beni çok kasıyor.

  • Biraz daha sabırlı davranırsan gamzecim başarılı olacaksın. Sadece sabırla uygulamalarımızı yapmamız gerekiyor. Pasta ve çörek işlerini çok kısıtlamaya çalış özellikle tamam mı 🙂

 7. Sümeyye Karataş

  Bir çok bayanın yağ yakmak ile ilgili sıkıntıları var zaten. Ben şunu anladım bu iş sadece spor ile çözülecek bir konu değil. Besinlere ve alışkanlıklarımıza çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir