Anasayfa / Modeller / Şaşırtıcı Kışkırtıcı 15 Kısa Saç Modeli

Şaşırtıcı Kışkırtıcı 15 Kısa Saç Modeli

Uzun saçı kesmek hayatın büyük ikilemlerinden biridir ve uzun zamandır uzun saçlıysanız özellikle geçerlidir. Aslında, birçok kişi kısa saç stilinin kendilerine uyup uymayacağından emin olmadığı için saçlarını kestirmek ile kestirmemek arasında fikirlerinde kararsızlık yaşıyor. Peki kısa saç kadına yakışır mı?

Avrupa’da bir çok ülkede kısa saç tarzları stil olarak belirlenmiş ve kışkırtıcı, daha kadınsı bir izlenim verdiği kabul görmüştür. Eğer modayı takip ediyorsanız ve iyi bir gözlemciyseniz kısa saç modellerinin kadın üzerinde ne kadar hoş durduğunu ve erkeklerin ise hanımlara daha hayran kaldıklarını anlayabilirsiniz.

Kısa Saç Modelinin Avantajları

Yüzün Yapısı ve Özellikleri: Kısa bir kesim, yalnızca boynunu ve omuzlarını ortaya çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda yüz özelliklerini de sergileyecektir. Özellikle övgüler alan saçak özelliklere sahipseniz (örneğin gözler veya dudaklar) bu özellikle güzel olabilir. Unutmayın ki, özellikle göz kamaştıran özelliklere sahip değilseniz de aynı şey geçerlidir.

Bakım Kolaylığı: Uzun saçın her zaman daha uzun ve zahmet veren bakım zorluğu düşünüldüğünde, kısa saçlı bayanların bu konuda avantaj sağladıkları söylenebilir. Uzun saçlı arkadaşlarınız kıvırcık ütüyle uğraşırken, siz güne başlarken hiçbir işle uğraşmadan yolunuza devam edersiniz! Yani zamanınız size ve sevdiklerinize kalır.

Sizin için hazırladığımız 15 Kısa saç modelini alttan inceleyebilirsiniz.

Hakkında - Yeliz Korel

Ben Yeliz, İstanbul teknik üniversitesi moda tasarımı bölümünü bitirdim. Bitirdiğim bölümdende tahmin edebileceğiniz gibi modayı çok seviyorum. Bu nedenle beğendiğim herşeyi sizlerle paylaşıyorum.

Öneriyoruz

Pileli Mini Etek Modelleri

Pileli mini etekler daha çok ilkbahar ve yaz mevsimi etekleri olarak bilinirler. Çünkü bu eteklerin ...

16 Yorumlar

 1. Bu modellerin hepsi birbirinden güzel tabi ki her insana yakışmaz bu modeller. Bende uzun bir süre kısa saç kullandım, çevremden olumlu tepkiler alıyordum. Tekrardan düşündüğümü belirtmek isterim.

  • Funda hanım özellikle Paris moda fuarlarında, kısa saçla ilgili çok farklı stiller sergileniyor. Zaten az çok hollywood filmleri izlemişsinizdir, oradaki kısa saçlı hanımların ne kadar çekici göründüğünü ve güzel yorumlar aldığını hatırlarsınız. Çevrenizde ki insanların olumlu tepki vermesi çok doğal, çünkü kısa saç modeli çoğu hanıma yakışıyor ve yüz hatlarını ön plana çıkarıyor.

 2. Minyon tipli kızlara gerçekten çok yakıştırıyorum bu kısa saç modellerini, ancak bazı kızlara da yakışmadıgı bir gerçek.

 3. Kısa saç aslında çok yakışıyor ben uzun zamandır kısa saç tercih ediyorum. Bir çok kısa saç tarzını deneyim etme şansı buldum. Bakımı kolay, daha hızlı şekle girebiliyor ve yüz hatlarımı fazlasıyla ön plana çıkarabiliyorum. Yani yaptığım makyaj ve saç stilim nedeniyle suratım ve hatları çok daha hoş duruyor. Bunu ben demiyorum erkek arkadaşım ve çevremdekiler söylüyor.

  • Tercihleriniz çok doğru perfect diyebilirim 🙂 Hatice bende bir ara kısa saçlıydım ve yakıştırıyorlardı. İyi bir izlenim verdiği garanti.

 4. Bazı bayanlar kısa saç modelleri pek sevmezler. Bende pek hoşlandığım söylenemez ama saygı duyuyorum, bazı bayanlara çok iyi gittiğini belirtmek isterim. Özellikle esmer tenli bayanlara daha çok yakıştığı kanısındayım.

 5. Fulya Karataş

  Kısa saç modelleri de çok popüler olmaya başladı, eskiden bu kadar tercih edilmiyordu. Sanırım kadınlar artık uzun saç stillerinden sıkıldılar bunun başka bir açıklaması olamaz değil mi? yoksa moda mı diyelim buna? Ben hiç kısa saç bırakmadım ama nasıl olur diye kafamda soru işaretleri yok ta değil yani.

 6. Kısa saçın yakıştığı kadın var yakışmadığı kadın var aynı şekilde uzun saç içinde ama bence kısa saç kızlara daha çok yakışıyor ve şık gösteriyor. Belkide amerikan filmlerinden çok esinleniyorum ama yapacak bişey yok 🙂

 7. ilk saç modeli kadınlara en çok yakışan saç modeli bence diğerleri o kadar yakışmıyor 🙂

 8. En önemlisi insanın kendisini böyle görmesidir. Yoksa dünyaları değiştirse boş. Ama genel olarak hep kısa saç kullanmak, Cesaret ister 🙂

 9. Bende bir bay olarak hanımların kısa saç bırakmalarını ilgi çekici buluyorum. Kadınları daha olgun ve oturaklı gösterdiği kanaatindeyim.

 10. Güzel tasarımlar var ben bunlardan birini tercih edecek olsam sanırım 3 ve 4 numaralı modelleri seçerdim. Kadının yüz hatları ve ten rengide seçimde önemli olduğunu düşünüyorum.

 11. Kısa saç kesimini bir fiil yapan biri olarak, gördüğüm en muhteşem saç tasarımları bu adreste gördüm. Konu için teşekkür ederim. Bayanların bu konuyu incelemesi gerekiyor bence.

 12. Kısa saç benim için oldukça radikal bir karardı ama geçtiğimiz günlerde bir depresyon anında 3 numaraya vurdurdum. açıkçası pişman değilim. oldukça memnunum.

 13. Özellikle ilk modele bayıldım. Kısa saç bence bayanlara çok yakışıyor. Ben de saçımı aynı şekilde kestirmeyi düşünüyorum umarım pişman olmam.

 14. Aslında kısa saçlı olmanın avantajı bir hayli fazla. Saç bakımıyla harcanan saatlere dönüp baktığınızda anlıyorsunuz. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir