Anasayfa / Kadınca / Sevgiliyle Barışmanın Yolları

Sevgiliyle Barışmanın Yolları

Bayanlar erkeklere göre çok daha duygusal, titiz ve narinlerdir. Bu nedenle kadın ile erkek arasında çok ufak şeylerden dolayı sorunlar olabilir. Sorunun nedeni büyük yalanlar, aldatma veya büyük hatalar olmadığı sürece, ilişkinizi sürdürmeniz için barışmanız belkide sizin için en iyisi olacaktır.

Ayrılma Aşaması..

Tartışmalar ufak şeylerden başlar ve bu git gide büyür. Zamanla karşılıklı gözden düşmeler, itibarın azalması ve son olarak ayrılıklara neden olabilir. Ayrılık aşamasından sonra yeni bir arayış içerisine giren erkek ve bayan, birilerini bulsalar dahi birbirinin verdiği hazı ve tadı yeni ilişkilerinde bulamazlar. Gelenler gideni aratır diye bir söz vardır işte tamda bu söz her şeyi açıklıyor.

Bu aşamadan sonra kız veya erkek tekrardan eski ilişkilerine dönmek ve o tadı, duyguyu tekrardan yaşamak ister. Çünkü ikisi de bazı duyguları, sıcaklığı ve yaşanmışlıkları özlemişlerdir. Aslında buradan anlaşıldığı üzere, hataların peşinden gitmek yerine daha ılımlı, anlayışlı ve sevgi üzerine kurulu bir ilişki yaşamak onlar için daha faydalı olacaktır.

İlişkilerimizde Daha Dikkatli Olmalıyız!

Bu nedenle yaşadığımız birlikteliklerde saygı ve sevgiye önem verilmesi, birbirini rencide edici hareketlerden uzak durulması ve özellikle birbirinize daha fazla değer vermelisiniz. Eğer ufak tefek hatalarınız var ise karşılıklı olarak bu hataları örtmeli ve bunu bir sorun haline getirmemelisiniz. Unutmayın ki kusursuz insan yoktur, her insan hatalıdır, yapabilirde. Bu nedenle ilişkilerde daha ılımlı, sıcak ve sevgiye dayanan hal ve hareketler içerisinde olunmalıdır.

Sevgilimle Küsüz? Nasıl Barışabilirim?

Sevgiliniz ile ayrıldıysanız veya aranız bozuksa ve barışmak istiyorsanız öncelikli olarak yukarıda yazılanları anladığınıza emin olun. Tamam ben sizi anladım diyorsanız, yapmanız gereken şey karşınızdakine güler yüzlü, sıcak davranmak olacaktır. Asla ve asla egolarınızı ön plana çıkararak bir tavır sergilemeyin.

Alttan alır bir tavır sergileyerek, yüz yüze görüşürken hatalarınız var ise bunu karşılıklı olarak kabul edip, daha dikkatli olacağınıza dair birbirinize sözler verin. Özellikle bayanların biraz daha sıcak, ılımlı olması gerekir. Erkek yapısı gereği biraz daha otoriter ve sert yapıdadır. Ama kız ne kadar sıcak, güler yüzlü davranırsa erkek o kızı asla red edemez. Hele ki bir şeyler yaşamış ve anılarınız var ise…

İçinizdeki sevgiyi, onu istediğinizi cesur bir şekilde söyleyin. Göz temasını etkili bir şekilde yapın. Son olarak masum bir şekilde sarılın. Sizi red etmeyecektir.

Hakkında - Yeliz Korel

Ben Yeliz, İstanbul teknik üniversitesi moda tasarımı bölümünü bitirdim. Bitirdiğim bölümdende tahmin edebileceğiniz gibi modayı çok seviyorum. Bu nedenle beğendiğim herşeyi sizlerle paylaşıyorum.

Öneriyoruz

Anneler Günü Hediye Fikirleri

Bugün güzel bir şeye vesile olmak için uğraşmak istiyorum ve işin gerçeği heyecanlandığımı söylemek isterim. ...

5 Yorumlar

  1. Gördüğüm kadarıyla her ilişkinin kimyası, iletişim türü oldukça farklı. Bunu da en iyi siz bilirsiniz. Ne yapılması gerektiğini de en iyi siz bilirsiniz. Tabi azami de olsa bu tür yazılar size yol gösterebilir.

  2. İşe yarayacak bir konu bu :). Bu konu ile ilgili bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler 🙂

  3. 14 şubat’a o kadar az kala sevgilimle tartıştık, şu an konuşmuyor benle küs 🙂 kendisinin gönlünü almaya çalışacağım artık bir şekilde 🙂
    tatlı bir küslük 🙂

  4. Sevgilimle yeni kavga ettik, önerilerinizi dikkate alacağım. Umarım dediğiniz gibi olur. Artık üzülmek istemiyorum, mutlu olmak istiyorum.

  5. Sevgiliyle barışmak için kapıları hep açık tutmak gerek. Daha alttan alır tavır sergilenmesi ve özellikle sizin de dediğiniz gibi egoların rafa kaldırılıp, o şekilde davranışlar sergilenmesi faydalı olacaktır sanırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir