Anasayfa / Genel / Yelizin Kaleminden Bir Firma!

Yelizin Kaleminden Bir Firma!

Merhaba, bugün birazda moda dışına çıkmak istiyorum. Çünkü günlük hayatta bazı anlarda çalışma fırsatı bulduğumuz firmalar oluyor ve aldığımız hizmetten memnun kaldığımız durumlarda bunu bir yere yazma gereksinimi duyarız. Bugün tamda kendi açımdan öyle oldu.

Fransa’da tanıştığımız ve iyi ilişkiler sürdürdüğüm arkadaşım Laura, Türkiye’ye gelmek istediğini çok daha öncelerinde söylemişti. Çünkü Türkiye’yi ona çok övmüş ve anılarımı içtenlikle anlatmıştım. Özellikle yemekleri mutlaka tatması gerektiğini ona söyledim. Onda bir merak uyandırdım ve bu yaz gelmek istediğini ve belirli bir süre tatil yapmak istediğini söyledi.

Kemal Bey Çok İlgilendi

Bende çok mutlu oldum. Yaklaşık 1,5 yıldır Laure ile görüşemiyorum. Telefon ve internet aracılığıyla görüşmelerimiz sürüyordu. Canım arkadaşım gelmeden önce aklında bir kaç soru vardı, biliyorsunuz belirli bir süre ülkemizde kalacağı için oturma izni alınması gerekiyor. Bu konu hakkında bir araştırma yaptığımda kemal vural ile tanıştım. Kurumsal bir firma’da bu konular ile ilgili hizmet veriyorlarmış ve bir çok televizyon kanalına çıkmış, iyi bir firma. Gerçekten de kemal bey’in yardımları ile Laure’ya oturma izni aldık.

Vural Danışmanlık yardımcı oldu: Kemal bey ile biraz daha konuştuğumda ayrıca yabancılara çalışma izni gibi hizmette sunduklarını söyledi. Ama benim arkadaşımın öyle bir niyeti olmadığı için ilgilenmedim. Kemal bey’in firması olan vuraldanismanlik.com.tr gibi sektörde bu tarz birimlerin çoğalması gerekir. Bizi memnun bıraktıklarını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Kafamdaki soruları sordum ve cevapları tereddütsüz bir biçimde aldım, bunu Laura’ya ilettim.

Şimdi ne oldu?

Şimdi canım arkadaşım yanıma geldi. Ona Türk kültürünü, yemeklerini ve giyim tarzlarını gösteriyorum. Paris modası ile ilgili yeni fikirleri bana anlattığını da söylemek isterim. İlerde bununla ilgili yeni trendleri sizler için paylaşacağım zaten. Çok ilgimi çeken yeni modeller olduğunu söyleyeyim şimdiden. Laure Türk giyim tarzını çok beğendi ama bazı eksiklerin ve kombinlemede sorunlar yaşadığımızı söylüyor. Bende öyle düşünüyordum, düşüncelerimin doğru olduğuna kanaat getirdim. Bekleyin yeliz sizin için yeni şeyler hazırlayacak..

Hakkında - Yeliz Korel

Ben Yeliz, İstanbul teknik üniversitesi moda tasarımı bölümünü bitirdim. Bitirdiğim bölümdende tahmin edebileceğiniz gibi modayı çok seviyorum. Bu nedenle beğendiğim herşeyi sizlerle paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir